پروژه پاورپوینت مرمت ارگ علیشاه

جزئیات انتشار مطلب

PDF: پروژه پاورپوینت مرمت ارگ علیشاه | | http://www5.manooodl.ir/111164/description

با درود فراوان، شما به صفحه ویژه |پروژه پاورپوینت مرمت ارگ علیشاه| فرود آمده اید.
از تشریف فرمایی تان دلگرمانه خرسندیم.
بنده، کیان، تحت عنوان مدیر تارنمای پژوهشی من و او دانلود! امید دارم که پروژه پاورپوینت مرمت ارگ علیشاه همان فایل مورد نیاز شما باشد.
در هر صورت، توضیحات پروژه پاورپوینت مرمت ارگ علیشاه را در پایین می بینید.

بخشی از متن

پروژه پاور پوینت مرمت ارگ علیشاه

بنای باقیمانده در محوطه مصلای تبریز، که امروز به عنوان ارگ علیشاه شناخته شده یک بنای تاریخی در تبریز است که در اصل بازمانده مجموعه بنا‌های عظیم است که خواجه تاج الدین علیشاه بیلان تبریزی وزیر با تدبیر غازان خان و اولجایتو ما بین سال‌های 716 تا 724 هجری قمری ساخته، بنا در ابتدای شروع ساخت دارای مسجد، مدرسه، خانقاه، حمام، آرامگاه، زاویه و... بوده است که تاج الدین علیشاه آرامگاه خود را نیز در این محل احداث کرده بود.

این بنا با وجود عظمتی که داشت، هیچگاه اتمام نپذیرفت و تعجیل در ساخت و ایوان عظیم آجری آن باعث فروریزی طاق آن گردید و چون علیشاه نیز فوت کرده بود دیگر برای کسی توان ساخت چنین بنای عظیمی وجود نداشت.

در زمان مشروطیت و قیام مردم تبریز، این بنای تاریخی باز هم سنگر مبارزان مشروطه خواه و نیرو‌های ستارخان و باقرخان قرار گرفت و در برابر شلیک توپخانه محمدعلی شاه قاجار ایستاد. یادگار مبارزه آزادی خواهان با استبداد در جای گلوله‌های توپ بر دیوار‌های ارگ هنوز پا برجاست.

از این بنا در دوره قاجاریه و در انقلاب مشروطیت و درگیری‌های تبریز بعنوان انبار مهمات استفاده می‌شد به همین جهت به آن ارگ نیز گفته می‌شود.

سبک معماری این بنا به شیوه آذری و معمار آن استاد فلکی تبریزی ذکر شده...


لینک دانلود

توجه بفرمایید که مطالب مرتبط را نیز چک کنید. حتماً به طور دقیق مرورشان کنید. این کار ممکن است به صرفه‌جویی در هزینه بیانجامد!

بسیار خوب، به ادامه مطلب برو!


مطالب مشابه


جستجو


در تمام مطالب
در پایان نامه‌ها
در ترجمه مقالات